Podczas naszej działalności zrealizowaliśmy ponad 800 tworzenie serwisów internetowych www, z czego dużą część stanowią witryny z wdrożonym systemem samodzielnej administracji treścią

2021-03-04

W momencie gdy na dysku bez partycji tworzymy sobie dowolną partycję pod system, wybieramy ją i chcemy na niej zainstalować system, instalator wywala komunikat, że utworzy małą partycję systemową. Ukrycie partycji za pomocą innych programów spowoduje, że dysk naprawy systemu nie znajdzie kopii obrazu systemu. Podczas naszej działalności zrealizowaliśmy ponad 800 tworzenie serwisów internetowych www, z czego dużą część stanowią witryny z wdrożonym systemem samodzielnej administracji treścią. Na windows 10 nie da się przypisać klawisza funkcyjnego. Na koniec pozostaje tylko ukrycie partycji Recovery. Wszystkie pliki znajdują się na jednej partycji systemowej. Na pendrive raczej nie da się zrobić partycji Recovery. Po dodaniu wpisu podczas startu systemu pokaże się menu z którego będzie możliwość uruchomienia systemu Windows lub dysku naprawy systemu który został wcześniej skopiowany na partycje Recovery. Doszedłem do tego, że najpierw musiałem w obu przypadkach stworzyć obraz na partycji Recovery a dopiero później dodać partycję do menu botowania i przypisą klawisz funkcyjny. „Rozwiązanie to ma jeden mankament każdorazowe tworzenie nowego obrazu systemu wymaga ponownego przypisani do partycji Recovery litery dysku i ponowne jej usunięcie po wykonaniu kopii. Uprzednio przy użyciu narzędzia Gparted przygotowałem dysk w NTFS na tablicy partycji. Tak samo jestem tego zdania że przywracanie systemu narzędziem od windows to zdradziecka morda jak ich mało. W windows 10 nie da się przypisać klawisza funkcyjnego. Rozwiązanie to ma jeden mankament każdorazowe tworzenie nowego obrazu systemu wymaga ponownego przypisani do partycji Recovery litery dysku i ponowne jej usunięcie po wykonaniu kopii. Jeśli ominiemy utworzenie tej partycji, to pliki zwykle tam będące znajdą się na partycji z systemem, zajmując cenne megabajty. Jeśli na system poświęcasz cały dysk bez dzielenia go na partycje, to najlepiej z poziomu instalatora Windows usunąć z niego wszystko, zostawić całość jako nieprzydzielone i kliknąć “Dalej”. Po tych wszystkich czynnościach system Windows utworzy nowy dysk oraz go sformatuje i w ten sposób został wydzielony nowy dysk który zostanie użyty jako partycja Recowery. Wim, który znajduje się na partycji Recovery w katalogu SOURCES i klikamy przycisk „Dodaj wpis”. Szukam osoby do stworzenia logo firmy. ” Czy to oznacza, że po przywróceniu systemu z partycji Recovery pojawi nam się widoczna partycja Recovery w przywróconym systemie? Dzięki za post Laguna jaką aplikacją prześwietlić dysk czyli - sprawdzić jakie pliki są zapisane na tej partycji ?