Wnętrza

Blok, dom wolnostojący czy szeregówka – gdzie zamieszkać?

Dom to miejsce w którym spędzać będziemy czas wolny. Nic więc dziwnego, że przed zakupem zadajemy sobie wiele pytań, między innymi o to “co kupić”. Każda opcja ma swoje plusy i minusy, poniżej lista tych najczęściej podejmowanych na forach.

 

Blok – (nie) tylko dla leniwych

Mieszkanie w bloku, nie tylko na nowo wybudowanym osiedlu, to opcja bardzo wygodna. Przede wszystkim ze względu na stosunkowo dobre skomunikowanie osiedli z innymi częściami miasta oraz bliskością sklepów oraz innych obiektów takich jak szkoła czy przychodnia. Najwięcej emocji budzi kwestia miejsc parkingowych, stąd kupując mieszkanie w bloku warto sprawdzić czy miejsca przydzielone są do lokali czy tez obowiązuje zasada “kto pierwszy ten lepszy”.

Szeregówka – już nie blok, a prawie jak dom

To swego rodzaju kompromis między blokiem, a domem. Szeregówki szturmem zdobywają serca kupujących . Są zdecydowanie tańsze w utrzymaniu niż dom, a jednocześnie pozwalają na zdecydowanie więcej intymności i prywatności niż mieszkanie w bloku. Nie bez znaczenia jest też obecność ogródka, charakterystyczna dla większości z nich.

Dom – moja twierdza

Zbudowany wg. własnego projektu czy kupiony już gotowy – to nie ma znaczenia! Dom, to miejsce w którym nie będziemy potykać się o sąsiadów ani walczyć z nimi o miejsce parkingowe. Nasze dzieci lub zwierzaki korzystać mogą do woli z własnego ogródka. Gdzie jest haczyk? Pamiętajmy, że we własnym domu to my odpowiadamy za koszenie trawy, czyszczenie rynien i wiele innych spraw, które za mieszkańca bloku wykonuje administracja osiedla. Ale czy to naprawdę taki wielki problem?

Autor

  • Zawodowy profesjonalista w dziedzinie doradztwa i handlu. Jego główne umiejętności to porozumiewanie się w kilku językach oraz budowanie rozległej sieci kontaktów. Lubi czytać książki, szczególnie fantastykę oraz pozycje ogólnonaukowe.

2 Replies to “Blok, dom wolnostojący czy szeregówka – gdzie zamieszkać?

  1. Długo podejmowaliśmy decyzję czy się budować czy kupić gotowy dom. Zdecydowaliśmy się na budowę domu, obecnie mamy stan surowy zamknięty.

Comments are closed.