Inwestycje

Krótki przewodnik po GPW, czyli jak grać na giełdzie przez internet?

Inwestowanie na giełdzie wciąż kojarzy się nam z ubranymi w garnitury maklerami analizującymi niezrozumiałe wykresy i rzędy szybko zmieniających się liczb. Taki obraz jest jednak stereotypem powstałym w XX wieku, a zatem na długo przed rozwinięciem się globalnej sieci.

 

W dzisiejszych czasach nie ma niczego prostszego od zarabiania na giełdzie przez internet – wystarczy usiąść wygodnie przed laptopem, smartfonem albo tabletem i będąc ubranym w cokolwiek – garnitur, dresy lub strój kąpielowy – odpalić aplikację, złożyć szybkie zlecenie na zakup instrumentów finansowych i… tak właściwie, to tyle!

Jak rozpocząć zarabianie na giełdzie przez internet?

Już samo założenie konta maklerskiego w większości przypadków nie wymaga nawet wyjścia z domu. Wystarczy, że posiadasz lub posiadałeś konto w jednym z większych banków oferujących dodatkowe usługi maklerskie do rachunków osobistych. W takiej sytuacji powinieneś złożyć prosty wniosek na serwisie transakcyjnym lub infolinii twojego banku, a następnie poczekać kilkanaście minut na otwarcie rachunku maklerskiego i powiązanie go z twoim kontem bankowym . Po udanej aktywacji konta możesz kupić swoje pierwsze akcje czy obligacje i wreszcie zacząć zarabianie na giełdzie przez internet!

Akcje czy obligacje – co warto jest wybrać?

Jeżeli chodzi o zarabianie na instrumentach finansowych, znacznie bardziej dochodową – ale i ryzykowną – opcją są akcje, szczególnie debiutujących lub rozwijających się spółek. Wyobraź sobie, jakimi zyskami cieszą się teraz inwestorzy, którzy zakupili akcje słynnego CD Projektu w 2011 roku, gdy kosztowały jeszcze 3,50 zł za sztukę. Teraz ich cena oscyluje wokół 400 zł, a akcjonariusze już dwukrotnie otrzymali sowite dywidendy! Warto jednak pamiętać, że zarabianie na giełdzie przez internet wiąże się z dużym ryzykiem utraty części lub całości środków. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie instrumentów finansowych powinieneś upewnić się, że stać cię na dokonanie inwestycji oraz pokrycie strat. Przy dużej dozie ostrożności można jednak znacząco zminimalizować ryzyko i cieszyć się skutecznym zarabianiem na giełdzie przez internet.

Autor

  • Zawodowy profesjonalista w dziedzinie doradztwa i handlu. Jego główne umiejętności to porozumiewanie się w kilku językach oraz budowanie rozległej sieci kontaktów. Lubi czytać książki, szczególnie fantastykę oraz pozycje ogólnonaukowe.

2 Replies to “Krótki przewodnik po GPW, czyli jak grać na giełdzie przez internet?

  1. Zanim zacząłem grę na giełdzie, zrobiłem analizę spółek, które mnie interesują.

  2. Gram na giełdzie od 3 miesięcy i już zarobiłem 5 tys. złotych. Dla mnie to dużo zwłaszcza, że mój kapitał wyjściowy to 10 tys.

Comments are closed.