Wnętrza

Mieszkać nowocześnie, czyli jak?

Zapewne niejednokrotnie zastanawialiście się jak to jest mieć dom urządzony w nowoczesnym stylu. A może jesteście szczęściarzami, którzy posiadają swoje lokum i poddają rozważeniu to, jak wyposażyć wnętrze nowoczesnego domu? Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się przydatne w takiej sytuacji:

Nowoczesny dom pełen technologii

W domu, który chcemy urządzić w nowoczesnym stylu nie powinno zabraknąć wielu technologii ułatwiających i umilających życie jego lokatorów.

Oświetlenie

Futurystyczne, niebanalne i nietuzinkowe żyrandole, lampy i kinkiety sprawią, że Twój dom nabierze iście nowoczesnego wyglądu. Jeżeli chcielibyśmy dodać kilku ekologicznych rozwiązań wspaniałym wyborem będą nowoczesne, energooszczędne ledowe żarówki o barwie i natężeniu nadającym wnętrzom odpowiedniej świeżości. Cieszą się one coraz większą popularnością i są powszechnie stosowane w korytarzach, kuchniach , łazienkach oraz pokojach.

Kuchnia

Jest ona jednym z ważniejszych pomieszczeń domowych, warto zatem zadbać, aby spełniała podstawowe funkcje i cieszyła oko swoim wyglądem. Modułowa kuchnia na pewno zaskoczy i zauroczy każdego użytkownika i obserwatora. Do rozwiązań, które warto uwzględnić w modułowej kuchni są:

 • wyciągane i obracane blaty na wyspie kuchennej,
 • zabudowa meblowa we wnęce, którą dodatkowo można odgrodzić od reszty kuchni za przesuwanymi drzwiami,
 • zamykane zlewozmywaki,
 • technologie wykorzystujące czujniki ruchu do automatycznego zapalania świateł nad blatami.

Designerskie dodatki i ozdoby

Nie zawsze musimy inwestować w drogie wykończenia wnętrza, aby uzyskać nowoczesny i niepowtarzalny wygląd. Czasami wystarczy parę drobnych dodatków, aby nasze lokum nabrało niepowtarzalnego designu. Cała robotę mogą załatwić ozdobne panele 3D, cegły dekoracyjne, czy betonowe płyty. Futurystyczny wygląd mogą zapewnić dywany, obrazy, grafiki oraz dodatki smart home.

Smart home

Aby nasz dom był równocześnie nowoczesny i bezpieczny warto uwzględnić kilka dodatkowych rozwiązań takich jak:

 • kamery zewnętrzne,
 • kamery wewnętrzne,
 • czujniki gazu,
 • czujniki zalania wodą,
 • czujniki czadu,
 • czujniki dymu.

Autor

 • Zawodowy profesjonalista w dziedzinie doradztwa i handlu. Jego główne umiejętności to porozumiewanie się w kilku językach oraz budowanie rozległej sieci kontaktów. Lubi czytać książki, szczególnie fantastykę oraz pozycje ogólnonaukowe.

2 Replies to “Mieszkać nowocześnie, czyli jak?

 1. Podstawą w nowoczesnych domach powinna być klimatyzacja, zwłaszcza przy obecnych upałach i ociepleniu klimatu.

 2. Dla mnie nowoczesne mieszkanie kojarzy się ze smart domem, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić.

Comments are closed.