Odpoczynek

Narty Włochy – jak zorganizować wyjazd?

Wyjazdy na narty do Włoch są coraz bardziej atrakcyjne cenowo. Mimo istniejącego przekonania o tym, że wyjazd za granicę, zwłaszcza do kraju, w którym dysponuje się walutą euro, koniecznie musi uderzyć w nasz portfel, istnieje wiele argumentów, które obalają ten mit. W tym artykule podpowiadamy, jak zorganizować sobie wyjazd na narty do Włoch w ekonomiczny sposób.

Dobre planowanie

Kluczem do sukcesu w przypadku wyjazdu na narty do Włoch jest dobry plan. Nieprzewidziane wydatki rozdmuchają nasz budżet jak balon, nie dając nam szans na ekonomiczne zakończenie urlopu. Należy odpowiednio poznać kierunek, w którym się wybieracie i przeczytać najważniejsze informacje o upragnionej destynacji. Nie daj się zaskoczyć dodatkowym opłatom czy ukrytym płatnościom. Wybieraj mądrze – od lokalizacji, przez ośrodek wypoczynkowy aż po środek transportu.

Transport na narty do Włoch

Komunikacja z destynacjami narciarskimi we Włoszech jest coraz prostsza. Jeśli nie zależy Ci na przewożeniu własnego sprzętu i zadowolisz się wypożyczonymi nartami, warto skorzystać z oferty tanich linii lotniczych . Wybierając odpowiedni termin i planując wyjazd na narty do Włoch odpowiednio wcześnie, jesteśmy w stanie zakupić bilety za ok. 150-250 zł w obie strony. Często jest to opcja tańsza niż przejazd samochodem!

Inną możliwością jest wybór autokaru. Podróż jest nieco cięższa niż przelot samolotem, bo trwa dłużej i dużo bardziej naraża na negatywne skutki choroby lokomocyjnej. Również cena wyjazdu na narty do Włoch autobusem bywa wyższa niż w przypadku przelotu samolotem. Jednakże dużym plusem w stosunku do lotu jest możliwość zabrania swojego sprzętu narciarskiego.

 

O czym należy pamiętać jadąc na narty do Włoch?

Jadąc na narty do Włoch, należy pamiętać o tym, aby:

  • sprawdzić wcześniej dostępność i ceny biletów lotniczych
  • zweryfikować możliwość wypożyczenia sprzętu
  • być czułym na nieuzgodnione dopłaty i ukryte płatności
  • rozważyć opcję noclegu w apartamencie i gotowania we własnym zakresie
  • uważać na opłaty parkingowe
  • od razu kupić karnet i nie rozdrabniać się na pojedyncze płatności.

Autor

  • Zawodowy profesjonalista w dziedzinie doradztwa i handlu. Jego główne umiejętności to porozumiewanie się w kilku językach oraz budowanie rozległej sieci kontaktów. Lubi czytać książki, szczególnie fantastykę oraz pozycje ogólnonaukowe.

2 Replies to “Narty Włochy – jak zorganizować wyjazd?

  1. Zagraniczne wyjazdy tylko zorganizowane z biura turystycznego, na własną rękę bym się bała jechać.

  2. Jeździmy na narty do Włoch zawsze z jednego biura turystycznego. Wszystko mamy na najwyższym poziomie i nic nas nie interesuje.

Comments are closed.